nowości na stronie

info

...

...

kronika wydarzeń
 

XV Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich
w Tuszynie
 

 

W dniach 23 – 25 września 2011 r. trzyosobowa delegacja uczniów naszej szkoły – Kinga Maciejak, Kinga Sikorska i Adam Jastrzębowski – pod opieką p. Marzeny Topolewskiej, uczestniczyła w XV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich
Niezwykle serdecznym gospodarzem Zlotu było Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Tuszynie. Podczas trzydniowej wizyty uczestnicy mieli okazję zwiedzić pobliską Łódź – miejsce akcji Ziemi obiecanej; Wolbórkę, miejscowość w której Reymont spędził dzieciństwo i młodość; wysłuchać wykładu p. Ryszarda Bonisławskiego na temat Śladami Reymonta po Ziemi Łódzkiej.

Czas spędzony w Tuszynie upłynął niezwykle miło i szybko, pozwalając poznać członków Rodziny Reymontowskiej z innych zakątków naszego kraju. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie na XVI Zlocie w Kleszczowie.
 

 

- przygotowała: p. Marzena Topolewska

 

Rajd pieszy
 

 

W dniu 22 września uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców tj. p. Aliny Charusty i p. Macieja Bartosika oraz p. Anny Nitery wyruszyli na rajd pieszy szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej, znajdujących się na terenie Lipiec Reymontowskich, który był zadaniem w ramach Otrzęsin.

Gimnazjaliści zapoznali się z historią miejsc uświęconych krwią walczących o wolność podczas II wojny światowej. Oddali hołd poległym oraz zapalili znicze.

Wspólnie spędzony czas pozwolił pierwszoklasistom lepiej się poznać.

Na zakończenie uczniowie zregenerowali siły podczas wspólnego posiłku.

 

- przygotował: admin

 

Akcja "Sprzątanie Świata" 16 września uczniowie gimnazjum, pod opieką nauczycieli, sprzątali teren naszej gminy.
 

Hasłem przewodnim tegorocznej akcji „Sprzątania Świata-Polska 2011” było: "Lasy to życie - chrońmy je".

"W ten sposób Fundacja „Sprzątanie Świata-Polska” i Fundacja Nasza Ziemia włączają się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ. Będziemy mówić o lesie, jako całym skomplikowanym ekosystemie (a nie tylko drzewostanie), znaczeniu lasów oraz likwidować dzikie wysypiska śmieci niszczące obszary leśne".
 

- przygotował: admin

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
 - 01.09.2011 r. -
 

Dziś, 1 września odbyła sie w naszej szkole uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012. Pani dyrektor Marzena Topolewska serdecznie powitał uczniów, nauczycieli a w szczególności pierwszoklasistów.

Po krótkim apelu uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami:
1a - p. M. Bartosik
1b - p. A. Charusta
2a - p. I. Dziuda
2b - p. K. Chrząszcz
3   - p. A. Kowalik
 

- przygotował: admin

 

Kronika wydarzeń z roku szkolnego 2010/2011

Kronika wydarzeń z roku szkolnego 2009/2010

strona główna
kronika | patron | informacje o szkole | informacje dla rodziców |dokumenty szkolne
sport | aktualności sportowe | galeria | publikacje nauczycieli
linki